Який сухий корм вибрати для собак
- Як вибрати сухий корм для собак?
- Як вибрати сухий корм для собаки за якістю
- Як харчування залежить від віку та способу життя собаки
- Як вибрати сухий корм для різного розміру собак
- Як підібрати сухий корм собаці при проблемах зі здоров'ям
- І на сам кінець, кілька рекомендацій щодо годування:
Як вибрати сухий корм для собак?
У вас з'явився чотирилапий друг, а з ним і питання: чим і як його годувати. Якщо вирішите годувати тварину не домашньою їжею, потрібно вибрати, який сухий корм для собак найкраще підійде саме вашому вихованцю. Відповідь залежить від багатьох факторів: якісний склад корму, вік та порода собаки, її спосіб життя та особливості здоров'я. Правильний вибір сухого корму для собак допоможе зробити аналіз інформації за цими критеріями.
Як вибрати сухий корм для собаки за якістю
Не всі корми для собак однаково якісні. Існує кілька класів:
- Економ (Гав, Пан Пес, Для Друга, Дог Смак та інші) – корм найнижчої якості та вартості. Такі раціони не містять м'яса та інших поживних компонентів, але при цьому багато харчових добавок. Фахівці не рекомендують довго годувати собаку кормом економ класу.
- Преміум (Клуб 4 лапи, Bavaro, Ройчер, Dog Show, JosiDog, Nutrican та ін.) – тут вже додано до 30% м'яса, але так само є субпродукти і неживильні харчові добавки, багато злаків. У рейтингу кормів для собак раціони premium-класу часто лідирують.
- Супер-преміум корму (Royal Canin, Purina Pro Plan, Brit Care, OptiMeal, Josera, Home Food та ін) оптимальні за співвідношенням ціни та якості. У складі: до 50% м'яса та риби, яйця, зменшено кількість зернових, додано вітаміни та мінеральні речовини.
- Холістик (Acana, Orijen, Nutram, Earthborn, Pronature) – найякісніші сухі корми для собак і відповідно найдорожчі. М'ясо та риба в кормах класу holistic становлять до 90%, а відсоток вуглеводів знижений. Крім цього, в раціоні є фрукти, ягоди, овочі, корисні мікрокомпоненти (вітаміни, мінерали, пробіотики).
Як харчування залежить від віку та способу життя собаки
Виробник зазвичай вказує на упаковці, для якого віку та активності призначений корм, що полегшує борошна вибору власника.
За категорією вік сухі корми діляться так:
- Starter - корм з моменту відлучення від матері до 2-х місяців цуценя;
- Junior - Раціон для цуценят з 2-х місяців до 1 року;
- Adult - харчування для дорослих собак (1-8 років);
- Senior - Корм для літніх собак (з 8 років).
Кожен вік характеризується певними харчовими потребами, тому корми поділені на групи, щоб максимально забезпечувати вихованця всіма поживними речовинами для активного, повноцінного, здорового життя.
Собаки живуть у різних умовах, зазнають різноманітних навантажень, ведуть різний спосіб життя. І це ще один важливий параметр, який потрібно враховувати під час вибору харчування. Для активних собак (службові, мисливські, спортивні) вибирають корм Energy або Active , для молодих тварин з помірною життєвою активністю Standart або Normal , а для малорухливих або старіючих собак підходить корм Senior .
Як вибрати сухий корм для різного розміру собак
Собаки бувають різні: маленькі, великі та дуже великі. Не дивно, що кожна порода має свої особливості розвитку, отже, і раціон повинен відрізнятись і допомагати улюбленцеві рости здоровим.
Якщо ви не впевнені, який сухий корм краще вибрати для собаки, подивіться на продукцію – там завжди вказано, для якої породи призначено раціон. На зооринку представлені:
- Корм для мініатюрних та маленьких порід собак відрізняється меншим розміром гранул (щоб вихованець зміг їх прожувати) і більшим вмістом поживних речовин (щоб при прискореному метаболізмі годування було повноцінним).
- Корм для середніх порід немає серйозних особливостей. Всі необхідні компоненти знаходяться в збалансованому стані, щоб тварина залишалася активною і міцною, що властиво породі середнього розміру.
- Корм для великих та гігантських порід собак має свої відмінності: збільшений розмір крокетів та підвищений вміст компонентів для опорно-рухової системи. Краще давати корм маленькими порціями, щоб вихованець не переїдав, заковтуючи корм не жуючи.
Як підібрати сухий корм собаці при проблемах зі здоров'ям
Як би ми не дбали про чотирилапого друга, з ним можуть траплятися хвороби. Крім безпосереднього лікування у лікаря, варто змінити раціон. Він повинен враховувати специфіку хвороби та допомагати тварині швидше з нею впоратися. Якщо ви звернетеся до ветеринара з питанням сухого корму для собаки, він розповість, як його вибрати. Виробники пропонують лікувальне харчування при захворюваннях сечостатевої системи, проблемах із ШКТ, при ожирінні та діабеті, алергічних реакціях, при хворобах суглобів та кісток, захворюваннях серця.
Спеціальний раціон також існує і для вагітних та годуючих собак. Адже якість харчування в цьому випадку впливає не тільки на саму тварину, а й на майбутніх щенят.
І на сам кінець, кілька рекомендацій щодо годування:
- Годуйте собаку 2-3 рази на день, перерва між їжею - не більше 8 годин.
- Норма годування вказана на упаковці, тому ви легко порахуєте кількість корму на день. Розрахунок на тиждень і місяць дозволить купити більший обсяг корму за меншу ціну.
- Чиста питна вода завжди має бути у доступі. Є навіть автоматичні напувалки, щоб зовсім не турбуватися з цього питання.
- Крім сухого корму, побалуйте собаку консервами та ласощами. Задоволений хвіст, очі і швидкі ігри вашого улюбленця цього стоять!